кримські гори

Кримські гори, немов хвилі, виростають на очах туриста під час подорожі по узбережжю Чорного моря. Найвища з них — Ай-Петрі. З Алупки зубці Ай-Петрі видно в усій її красі. Унизу, в міжгір'ї, тече гірська річка, яку місцеві мешканці звуть «Козкою». Шлях на вершину Ай-Петрі прокладено по дорозі, яка має назву «серпантин». На Ай-Петринському плато встановлено пам'ятник на братській могилі партизан. Тут загін кримських партизанів потрапив у засідку і героїчно захищався протягом двох тижнів.

Не можна також не згадати наші відвідини Воронцовського палацу. Це величне творіння мистецтва. З одного боку, палац нагадує середньовічну фортецю, з другого — різні його фасади дуже схожі на мусульманський храм. Він оточений величезним парком, одним з найкращих на узбережжі. У парку росте багато рідкісних дерев. Розповідають, що кожне з цих дерев висаджували люди, які приїздили до палацу графа.
У глибині парку є могила собаки графа. Над її входом вигравірувано надпис на трьох мовах. Усередині могила прикрита двома гранітними плитами.

Воронцовський палац та гора Ай-Петрі — лише мала частина цікавих пам'яток південного узбережжя Криму. Екскурсії, по-моєму, дуже корисне заняття. Жаль, що в наш час не кожний має можливість подорожувати.

Подібний матеріал

  1. «Софіївка» — це вже історія
  2. Софіївка
  3. Яблуневий сад
  4. За що я люблю свою школу