Людина - істота суспільна

Хтось із мудрих сказав, що найбільша розкіш на землі — це розкіш людського спілкування. Це справді так. Навіть ми, ще зовсім молоді юнаки і дівчата, добре знаємо, як погано бути самотнім. Пам'ятаю свій дитячий страх, коли після сварки з друзями відчувала, що я нікому не потрібна і ніхто не буде зі мною товаришувати. Мабуть, людина народжується суспільною істотою. І немовля посміхається, коли бачить когось біля себе. А якими нещасними почуваються ті школярі, що через якусь хворобу змушені навчатися вдома. Індивідуально!
Наш класний колектив — часточка суспільства. Отже, ми всі суспільні люди. У цьому наше щастя, і це породжує наші проблеми. Здавалося б, звідки ці проблеми? Я гадаю, що вони зумовлені супе­речливістю людської істоти. Так, ми суспільні, але ж в кожному а нас живе індивідуаліст, який примушує постійно турбуватися про свої інтереси, свою користь.
Добре, коли індивідуалізм не виходить за межі нормального, об'єктивного ставлення до себе. Але якщо цю межу перейти, стверд­жується егоїзм, який стирає суспільну природу людини. Вона поступово забуває, що поряд є люди, яких треба поважати, з якими треба рахуватися.

Щоб жити у суспільстві, слід правильно спілкуватися. Дехто говорить про мистецтво спілкування. Мені здається, що це не зоні їм правильно. Адже митець повинен мати талант, а він є не в кожного. Виходить, що й спілкуватися з людьми можуть лише талановиті люди? Але ж спілкуватися доводиться усім, незалежно від наявності того таланту. Тому, на мою думку, доцільно ввести до шкільної програми курс "Практика спілкування", який включав би і мовний етикет, і закони поведінки в різних місцях і ситуаціях, і проблеми світоглядні — ставлення до суспільства, до влади тощо. Небайдужість до політичних проблем — ще одна ознака суспільної істоти. Я вже зрозуміла, що в житті все взаємопов'язано. І суспільство буде добрим і щедрим до мене, якщо я буду для нього працювати. І люди навколо мене не пошкодують доброти, якщо я сама буду ставитись до них з повагою, любов'ю і доброзичливістю. Впевнена, що наша держава стане справедливою і комфортною для кожного, коли всі відчують себе часткою суспільства і завжди діятимуть відповідно.

Подібний матеріал

  1. Телефон – зручний засіб спілкування
  2. З чого починається Батьківщина
  3. Засоби спілкування – лист, телефон, інтернет
  4. І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь